RATTASÕIDUKIIVRITE TEGIJAD.

RATTASÕIDUKIIVRITE TEGIJAD.

Omad sa maastikusõidu ratast, maanteesõidu ratast võibolla meeldib sulle BMX rattaga sõita või vurad hõlmade lehvides linnarattal. Kiiver olgu alati rattaselga istudes peas! Järgnevalt toome me välja paar populaarseimat kiivrite tegijat, mida saab osta meie enda poodidest.

Eestis müüdavad kiivrid

Üldjuhul toodavad kiivrite tootjad kiivreid kõikidele rattasõidu alade tarbeks. Erinevad tootjad on spetsialiseerunud erinevatele kiivri omadustele kuid turvalisus tuleb ennekõike.


Eestis on hinnatud MET, SCOTT ning samuti on meil levinud ka OAKLEY kiivrid.
Eestis müüdavatel kiivritel ei panda erilist rõhku nende kaalule, eelistatakse turvalisust. Kiivri kaal muutub oluliseks tähtsatel võistlustel nagu Tour de France kus kiivri tootjafirmad võistlevad kes suudavad toota kergeima kiivri. Eesti meestest on kandnud Tour de france’il Lauri Aus Decathiloni kiivrit, mida Eestis tuntakse aga vähe.


Kiivri kaal võib olla sajast grammist kuni kolme kiloni. Kergemad on maanteerataste kiivrid ja raskemad BMXi sõiduks ning motosõidukite tarbeks.


• SCOTT toodab kiivreid meestele, naistele ja lastele. Jalgratta sõiduks, talispordiks kui ka motospordiks. Põhirõhk on on Scottil aga jalgrataste kiivrite tootmisel. SCOTT on Eestis enim levinud kiivrimark ning seda eelistavad paljud. Ta on turvaline, nende toodete valikute hulgas on nii imekergeid võistluskiivreid kui ka turvalisi BMXi kiivreid, mida tänapäeval harrastavad meie lapsed järjest enam.

• MET toodab kiivreid ratastele, mootorsõidukitele, jalgpallile ja jäähoki mängijatele ning paljudele muudele kiivrit vaja minejatele tegevustele. Antud kiivrid on mõeldud sõiduks kõikjale, kuhu tee teid viib!


• OAKLEY on aga kõrgelt hinnatud firma mitmetes riikides ka völjaspool Euroopat. Nad toodavad lisaks kiivritele ka kvaliteetseid kiivrivisiire, mis kaitsevad päikese, kivikribu, vihma, tuule ja muu eest mis tulevad takistustena ette rattasõidu ajal.


Maanteesõiduks mõeldud jalgrattakiivrid on aerodünaamiliselt kujundatud, et maksimeerida õhuvoolu ja minimeerida pidurdamist. Kiivrite Jahutuskanalid juhivad õhku, kõike ikka selleks, et püsida sõidu ajal värskena ning hästi ventileerituna.
Maastikusõiduks mõeldud kiivrid on raskemad maanteerataste kiivritest. Üldjuhul kasutab Eestlane linnasõiduks maastiku ratast mõnedel juhtudel ka spetsiaalset linnaratast. Kiivri valib igapäeva linnasõitja siiski välimuse või hinnaklassi järgi.

Kokkuvõttes müüakse Eestis väga heade firmade kiivreid nagu MET, SCOTT, OKALEY jne. Kindlasti ei tasu osta tundmatu firma kiivrit ning eelistada tuleb brände, mis on kindla kvaliteediga, kaubamärgiga ning mida on Eestis tunnustatud. Korralik kiiver päästab elusid!

Tark ei torma ning enne kui rattaselga istub paneb pähe kiivri.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!