KIIVER KAITSEB OOTAMATUTE OLUKORDADE EEST

KIIVER KAITSEB OOTAMATUTE OLUKORDADE EEST

Me armastame mõelda, et meiega ei juhtu midagi. Et kõik läheb hästi ja rattasõit või mõni muu aktiviteet möödub viperusteta. Samas, vaadates elu meie ümber märkame, et ootamatusi võib esineda igal sammul. Kui mõtleme rattasõidule, siis paratamatult esineb rattasõidul kukkumisi ja muid traumasid, mis on põhjustatud kas siis liiklusolukorrast, teele jooksnud looma tõttu, inimese või lapse ootamatu liigutuse süül, teele sattunud takistuse tõttu või mõnel muul põhjusel, mis nõuab meilt äkilist sõidutrajektoori muutust. Pole olemas turvalist rattasõitu selles mõttes, et “minuga ei juhtu midagi”.

Kui lähme veidi ekstreemsemaks ja mõtleme näiteks hüpetele, offroad sõidule, metsa- või maastikusõidule, siis kiiver on hädavajalik. Ütleme siis nii, et kiiver ei ole rangelt soovituslikuks (ja mõnel pool ka kohustuslikuks) muudetud ilmaasjata. See on väga konkreetse eesmärgiga kaitsta üksikisiku (olgu selleks siis pühapäevarattur, asjaarmastaja, ekstreemsportlane või trikirattur) aju. Olles meie paratamatult vist tähtsaim organ, peame seda hoidma ootamatute traumade ja põrutuste eest. Selleks puhuks ongi kiiver välja mõeldud. Kiiver ei ole asjata.

Kiiver peab pakkuma maksimaalset turvalisust ja soovituslikult ka stiili või head väljanägemist. Ka “matchod” on sellest aru saanud, et kiivrita liiklemine ei ole ammu enam populaarne. Ja kui kiiver on stiilne, erksavärviline ja huvitavate elementide/ornamentikaga, siis me räägime juba tõelisest moeaksessuaarist.

Hea kiiver kaitseb pead traumade eest, laseb hingata ja näeb ka ilus välja. Selle kõige juures tead, et Sinu pea on kaitstud kõige paremal viisil, mida hetketeadus meile pakkuda suudab. Meie e-poest leiad kõrgekvaliteedilisi kiivreid, mis vastavad kõikidele turvanõuetele, mida sa rattasõidul võid vajada.

Kui vaatame hinna ja kulubaasi, siis tervisesse investeerimine pole kunagi liiga palju aga meil on hea uudis – väga kvaliteetsed kiivrid võivad olla ka väga sümpaatses hinnaklassis. Kvaliteetsed, testitud ja asjalikud kiivrite hinnad võivad alata juba 60-80 eurost, mis ei ole teab mis palju tervise eest välja käia.

Olles kiivri juba soetanud, on oluline, et kiiver pannakse pähe IGAS olukorras, mille jaoks on see mõeldud. Oletame, et otsustad minna sõbrale külla rattaga ja otsustad, et kiiver ei sobi või on üleliigne. Aga mis siis, kui sõbra juures on mõned joogid ja otsustad hiljem koju sõita? Või kui väljas on õhtul libedaks läinud? Kui teele on langenud sõltuvalt aastaajast lehed, tekkinud on jäidet või veesilmad? Ja eks ütleb ka Murphy, et kui miski ei saa juhtuda, siis just see juhtubki.

Järgmine asi, mille vastu eksitakse on see, et igasugune kiiver sobib. Vale. Kiiver peab istuma pähe! See peab olema paras ja hästi sobituma Sinu peaga. Kui kiiver muidu sobib aga veidi logiseb, saab lisada pehmendusi, mis käivad komplektis kiivriga kaasas. Kinnita kindlasti kiiver rihmadega, muidu järsu äkkipidurduse tõttu on kiiver esimene, mis hoogsalt sinu muidu turvalisest riietusest eraldub! Võid kasutada maailma kallimat kiivrit, aga kui sa seda rihmadega ei kinnita, ei ole kiivrist kasu 🙂

Meie e-poest leiad suure valiku peakatteid motokiivrite, rattakiivrite, ronimiskiivrite, töökiivrite ja hokikiivrite näol ja palju muudki. Kõik peakatted on turvalised, toodetud viimaseid ohutusstandardeid jälgides, näevad välja stiilsed, on peas mugavad ja pakuvad vastavalt saadaolevale tehnoloogiale ka kandmisrõõmu ja ventilatsiooni.

Edukat kiivrikasutamist ja ärge sattuge õnnetustesse. Aga kui satute siis annab kiivri kandmine teile suuremat lootust ja tõenäosust, et kõik läheb hästi!
Kõike head!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!