KUI SUUR PEAB OLEMA JALGRATTAKIIVER?

KUI SUUR PEAB OLEMA JALGRATTAKIIVER?

Tahad jalgrattaga sõitma minna, kuid sul puudub jalgrattakiiver? Ei viitsi minna kuskile kaugele poodi seda tegema, vaid tahaksid valida sobiva kiivri mugavalt oma kodust lahkumata? See on nüüd võimalik! Jah, ka e-poest on sul võimalik valida endale sobiv jalgrattakiiver ilma, et peaksid ostma nn põrsast kotis. Selles postituses anname sulle natuke vihjeid, mida jälgida, kui ostad kiivrit e-poest ja kuidas siis ikkagi valida enda pea jaoks sobivaim välja sadadest?

Jalgrattakiivri mõõtmine

Nüüd asja juurde. Olulisim kriteerium jalgrattakiivri juures on loomulikult selle suurus. Ülejäänud parameetrid on pigem sellised toredused ning nõudlikumale kliendile. Esmalt siiski ju tahad, et jalgrattakiiver Sind kaitseks ja hästi istuks. Valesti valitud jalgrattakiiver on vaid aksessuaar, kuid hästi istuv jalgrattakiiver on Sinu kõige lihtsam ja soodsam elukindlustusvahend rattaga sõitmisel.

Õige suurusega kiivrit valitakse peaümbermõõdu (sentimeetrites) järgi. Lastekiivrid on kuni 56 cm ja täiskasvanute kiivrid alates 64 sentimeetrist. Õige kiiver ei tohi peas loksuda, vaid peab istuma hästi ning ei tohi liikuda pead liigutades. Samas ei tohi kiiver olla ka liiga tihedalt pea küljes kinni, vastasel korral võib rattaga sõitmise ajal pea valutama hakata.

Peaümbermõõdu all mõeldakse kõige suuremat ümbermõõtu, mis sa oma pea ümbert mõõta saad ehk siis kõige parem on seda mõõta selliselt, et mõõdulind kataks su otsaesist ja kukla tagant kõige väljaulatuvamat pea osa. Lähtuda tuleb pea maksimaalsest ümbermõõdust. Kõige parem on seda mõõta peegli ees või lasta kellelgi teisel enda pea ümbermõõtu mõõta, et oleks visuaalselt nähtav, milline osa on kõige väljaulatuv, et saada maksimaalne peaümbermõõt.

Mida veel jälgida?

Kiiver peab istuma peas otse. Jalgrattakiivri alumise serva ja silmade vahele peaks jääma umbes kahe sõrme suurune vahe. Kiiver ei tohi vajuda silmadele ja kuklasse ka sellisel juhul, kui kiivri lõuaalune rihm ei ole kinnitatud. Seda saad Sa aga sättida kiivri tagaosas olevate rihmade abil, et kiiver istuks peas otse. Kindlasti ära kanna kiivri all nokamütsi ning ära kanna kiivrit kuklas.

Kiivrite kuju, õhuavade arv ja suurus, materjal ja palju muud sõltub suuresti selles, millise ratta jaoks kiivrit otsid. Täpsema info leiad iga kiivritüübi juures väljatooduna meie e-poest.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!