KUIDAS VALIDA ÕIGE SUURUSEGA TALISPORDIKIIVER

KUIDAS VALIDA ÕIGE SUURUSEGA TALISPORDIKIIVER

Talisport on üks meelistegevustest, mida saab nautida just talvel kui õues on miinuskraadid ning taevast langeb pehmet lund. Tehes talispordi veelgi huvitavamaks, saab selle nimel ka reisida ning otsida huvitavaid mägesid ning kohti kuhu minna. Terve maailm on täis jäiseid mägesid, kus saab talisporti harrastada ning väiksele Eestlasele võib see väga palju rõõmu pakkuda. Kuid iga talv peab ka ära proovima meie oma rajad Otepääl. Harrastades talisporti on aga vaja kanda korraliku kiivrit, mis kaitseks pead õnnetute kukkumiste korral. Järgnevalt vaatamegi me lähemalt, kuidas valida õige suurusega talispordikiivrit.

Talispordikiiver
Kiivrit võib pidada kõige tähtsamaks kaitsevahendiks talvistel teedel. Talisport tähendab tihti suuri kiirusi, ohtlike kurve ning radasid. Õige kiiver kaitseb aga pead ka tõsisematel kukkumistel – talispordikiivrid on selleks välja töötatud, neil on mitmeid erinevaid kihte, mis kaitsevad meid igal sekundil ning selle tõttu on väga tähtis, te kiiver istuks ideaalselt peas. Kui kiiver on liiga suur või liiga väike ei kaitse see põrutuste eest ning võib kukkumisel lisavigastusi põhjustada.

  1. Pea mõõtmine

Esimesena tuleb teada enda pea ümbermõõtu kõige laiemast kohast ehk otsmikust kuklani, paar sentimeetrit kõrvadest kõrgemal. Seda saab väga lihtsat teha pehme mõõdulindiga.

  1. Sobiliku kiivri suuruse valimine

Vastavalt enda pea suurusele tuleb nüüd valida kõige sobilikuma ümbermõõduga kiiver. Tihti saab kiivrite suurust muuta paar sentimeetrit ehk peaümbermõõduga 56 cm võib sobida kiiver suurustega 55-58.

  1. Proovi kiivrit pähe

Õige suurusega kiiver ei liigu peas ringi ja seda on tunda, kuidas ta kallistab pead ilma seda pigistamata. Siinkohal võib kiivrit proovida ka koos näomaskiga (juhul kui sporti tehes kasutatakse näomaski). Proovides kiivreid, mille suurust saab reguleerida tuleb suurus koheselt ära sättida. Kiivrit ei tohi liiga kõvasti ümber pea panna kuna see võib pea valutama ajada ning ebamugavat kiivrit koos peavaluga ei soovi keegi enda talispordi seltsiliseks.

  1. Testimine

Proovides kiivreid on soovitab raputada enda pead, vaadata enda kõrvale, ette taha ning sellega veidi harjuda. Kui pead raputades liigub ka kiiver, on see liiga suur. Siinkohal tuleb tähele panna igasugustele aistingutele, mida kiivriga tuntakse – kas see on mugav, ega see ei pigista, ega see ei pane pead valutama, kas see sobib. Õiget kiivrit on võimalik ilma igasuguse probleemita kanda kogu päeva jooksul.

  1. Kiivri kinnitusklõpsud

Kiiver peab olema lõua alt kinnitatud tagamaks selle, et kiiver on kukkumisel õiges asendis peas. Kinnitusrihmad on mugavalt lõua all kinnitatud, need ei ripu lõdvalt ega pigista lõuga ning takista rääkimist või joomist, söömist. Talispordikiivreid leidub ka kinnitustega, mida on õnnetusolukorras hästi näha ning lihtsalt lahti tehtavad.

Õige kiiver on sportides väga tähtis kuna see võib päästa elusid. Liiga suur või liiga väike kiiver teevad olemise ebamugavaks või kohati lausa ohtlikuks, mistõttu on väga tähtis, et kiiver sobib ideaalselt pähe ning kaitseb selle kandjat iga sekund. Planeerimaks talvist sportliku väljaminekut on võimalik vaadata ning soetada erinevaid talispordikiivreid spetsiaalsest kiivrite e-poest!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!