LUMELAUA KIIVER-SINU VAJALIK KAASLANE MÄEL.

LUMELAUA KIIVER-SINU VAJALIK KAASLANE MÄEL.

alv on parim aastaaeg neile, kellele meeldib külmas jalutada, tunda krõbisevat lund jalgade all ning näha taevast alla laskuvaid õrnu lumehelbeid. Samuti on talv ideaalne neile kes armastavad suurte kiirustega mägedest alla lennata kas kelgu, lumelaua, suuskade või muude vahenditega. Talv on ideaalne aastaaeg lõbusaks trenniks kui ka hobideks ning kui Eestis ei tule lumi piisavalt kiiresti maha, saab külastada põhjanaabreid. Küll aga on varsti oodata mõnusat paksu lund ning meie mäed on jälle täis rõõmsaid lapsi ning täiskasvanuid, kes naudivad talverõõme. Talverõõmudega tuleb aga olla ettevaatlik, nagu suvelgi rattaga sõites tuleb panna erilist tähelepanu enda turvalisusele. Siinkohal vaatame me aga lähemalt lumelaua kiivreid.

Lumelaua kiiver
Lumelauatamine on vägagi populaarne ning huvitav tegevus, mida talvel teha. Suured hood, tasakaal, trenn ning puhas õhk … kõik see on fantastiline kuid alati tuleb olla kindel, et ollakse turvaliselt.

Kiivrid on tavaliselt disainitud kolme kestaga, mis jaotavad kukkumisel löögienergia üle kiivri laiali ning kaitsevad pead kukkumisel: väline kõva kest, sisemine pehme kest ning vooder.

Nagu ikka suurtel kiirustel tuleb ennast igaks juhuks kaitsta kukkumiste eest. Vahet pole kas tegu on lumel või asfaldil liikumisega kui õnnetus peaks juhtuma on kokkupõrkel maaga väga tõsised tagajärjed. On olnud olukordi, kus inimene satub õnnetusse kellegi teise süü läbi, mistõttu ei ole kiivri kandmine vaid iseenda võimalike apsakate tõttu vajalik, vaid ka kaasliiklejate tõttu. NSAA andmetel on 60% surmajuhtudest nõlvadel põhjustanud peavigastused, mistõttu tuleb kiivreid valida suure hoolega.

Kiivri valimine
Nii lihtne asi, kui lumelaua kiiver on võimalik päästma inimese elu, mistõttu on soovitav soetada endale korralik kiiver, mis sobib pähe ning millega on mugav lumelauaga sõita.

Kindlasti ei tohiks õige kiiver peas ringi liikuda, vaid peaks olema kindlalt ümber pea sest vaid sellisel juhul suudavad nad kukkumisel energia ära jaotada, pehmendades lööki. Kiivrite sees on tavaliselt reguleerijad, millega saab kiivrit pähe sättida nii, et see sobiks pea kujuga ideaalselt kokku.
Kuna lumelauatakse külmades oludes on ka tähtis püsida soojas, mistõttu on soovitav kiivri alla panna müts või spetsiaalne kapuuts, mis hoiab nii kaela, näo kui ka pea soojas. Kui kiivriga tahetakse kanda ka maski/talispordiprille, tulevad need kaks ideaalselt kokku sobitada, et lumelauaga sõitmist võimalikult mugavaks teha.


Tihti võib kuulda noorte suust, et kiivrid näevad koledad välja või neile ei sobi kiivrid, kuid tänapäeval on ka kiivreid, mis on väga huvitava disaini ning värviga. Lisaks on võimalik kiivreid sobitada varustusega ning soovi korral soetada kiivrile ümber huvitavaid või naljakaid mütse. Valides kiivri disaini ning värve, on soovitav ka vaadata kiivreid, millel on helkurribad peal sest nagu me teame, läheb talvel väga kiiresti pimedaks.


Suletud kiiver või avatud kiiver?
Suletud kiivrid on raskemad ning soojemad kuid nad on disainitud spetsiaalselt spordialadele kus on kukkumisel suurem oht nagu näiteks metsad, nõlvedel, mis pole ettevalmistatud jms.
Avatud kiivrid on aga kergemad ning mõeldud turvalisematele nõlvadele. Avatud kiivrid sobivad kõigile, nii profisportlastele kui ka amatööridele.
Kui aga mõelda kiivrite suuruse peale, siis neid ei pea vaid käes kandma kuna lumelaua kotid on kiivri mahutamiseks piisavalt suured – kogu varustus ühes kotis, mugavalt ning kiirelt.

Kokkuvõttes on kiiver lumelauaga sõites väga tähtis ja see võib õnnetuse korral päästa inimese elu. Kuna üle poole õnnetustest on lõppenud peavigastustega, siis tuleb sellele tõsist rõhku panna, et kiiver sobiks pähe, ei liiguks ringi ning oleks ka korralikult kinnitatud. Lisaks on võimalik kiivreid enda riietusega kokku sobitada ning värvidega mängida ja nautida stiilselt ühte huvitavamaitest tegevustest, mida talvel lumistel nõlvedel teha saab.

Erinevaid kiivreid on aga võimalik soetada meie e-poest, et enne lume tulekut ning nõlvade valmis saamist oleks korralik kiiver juba postkastis.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!