• Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Toodet

Kuidas valida RATTASÕIDUKIIVRIT?

Rattakiivreid võib jagada kahte kategooriasse: maantee- ja maastikusõidukiivrid.

Maanteesõidukiivrid on aerodünaamilisemad ning neil ei pea olema palju ventilatsiooniavasid, kuna sõidukiirused on suuremad ja õhu liikumine parem.

Maastikusõidukiivritel on oluline, et oleks maksimaalselt tuulutusauke (kuni 30), mis soodustaks õhuvahetust väiksemate kiiruste juures. Enamusel maastikuratta kiivritest on ees väike nokk, mis kaitseb päikese, pori ning tolmu eest.

Kiivri hind sõltub eelkõige kaalust (kergemad alates 250g), tuulutusavade arvust. Et tagada tootja poolt garantii, tasuks kindlasti osta tunnustatud tootja kiiver.

NB! Kiiver on tehtud materjalist, mis põrutamisel leevendab löögi energiat. Pärast kukkumist võivad kiivrisse tekkida silmaga nähtamatud mikropraod ning peakaitse tuleks koheselt välja vahetada.


Kuidas valida MÄESUUSA- VÕI LUMELAUAKIIVRIT

Mäesuusa- või lumelauakiivrit valides on väga oluline, et terve pea on kaitstud. Eesti väikeste nõlvade juures ei peeta kiivrit alati oluliseks, kuna kiirused on väikesed ja laskumised lauged, siis enne välismaa suusamägele minekut tuleks kindlasti osta korralik suusakiiver. Austria, Itaalia või Šveitsi suusamägedel sõites on enamus sõitjaid varustatud korraliku kiivriga ja õnnetusi võib juhtuda kõigiga. Isegi kui ise sõidad ettevaatlikult ja säästvalt, ei pruugi alati kokkupõrgetest vältida.

Kindlasti tee valik tuntud brändide seast, sest kiiver peab olema tugev ja kindel ning pähe kenasti sobituma. Tasub silmas pidada, et kiiver toetaks vastu pead ühtlaselt igalt poolt. Enne kiivri ostu mõõda kindlasti ära oma peaümbermõõt ja vali kiiver selle järgi.

 

Kuna turvalisus on ennekõike, siis soovitame alati kanda kiivrit kui on tegu spordialadega või liiklemisega maanteedel või linnaaladel, kus on kiirused suured, ettearvamatud olukorrad, palju teisi liiklejaid ning sagedasti muutuvad linna, maastiku või ilmaolud. Valige kiiver alati vastavalt sellele spordialale, mida te harrastate. Ei ole mõistlik kasutada ühte kiivrit erinevateks spordialadeks, nt. suvekiivrit talvel või vastupidi. Eriti oluline on see kui te harrastate ekstreemsporti, kus valesti valitud kiiver ei pruugi tagada piisavat turvalisust. Tavaline linnaliikleja leiab endale enamasti sobiva mudeli ka spordikiivrite hulgast kuna valik on suur ja peaks leiduma midagi igaühele.

Kui olete endale välja valinud meelepärase mudeli, on loomulikult kõige olulisem kiivri sobivus teie peaga. Kiiver peaks istuma ilusti sügaval peas, alati kinnitage kiivri turvarihm ning jälgige, et kiiver ei pigistaks ega loksuks ülemäära. Enamus kiivritel on olemas reguleerimisvõimalus, kas siis vahetatavate sisemiste pehmenduspatjade näol või saate kiivrit suuremaks ja väiksemaks keerata spetsiaalse seadistamisnuppu abil, mis asub tavaliselt kiivri tagaosas. See on selleks, et enamus kiivreid on küll vastavalt kategoorias, nt. S, M või L ( väike, keskmine ja suur või on cm peaümbermõõdud ), aga kõigile ei pruugi see kohe sobida, seega on tehtud kiivrid nii, et saaksite sättida väga täpselt teie peakuju järgi.

Pärast sportimist jätke kiiver tuulduma. Nõnda säilib kiiver kauem ja puhtamana. Samuti on paljudel kiivritel sisu eemaldatav ja pestav. Kui märkate, et kiivrisse on tekkinud mõrad, siis tähendab see seda, et kiiver on oma tööd õiglaselt teinud ning oleks aeg mõelda väljavahetamisele.

 

Siin valik mõningaid artikleid kiivri kandmise vajalikkusest:

Kiiver on jalgratturi ja rullitaja parim sõber
Kiiver pähe!
Milleks kiiver? Kuidas seda osta.

 

Turvalist liikumist ning meeldivaid spordielamusi!