KIIVER EI OLE ILUASI.

KIIVER EI OLE ILUASI.

Rattaga või mootorrattaga sõites on meie käes vabadus mida me autoga sõites ei tunne. Küll aga tuleb ennast kahel rattal rohkem kaitsta kui autoga sõites kuna meie ümber ei ole kaitsvat ümbrist, turvavööd ega ka õhkpatju. Mida me kõige esimesena kaitseme? Muidugi meie pead, mis on õrnem kui me arvame. Võibolla olete näinud erinevaid katseid kus võrreldakse meie pead munaga, mida kukutatakse nii kiivriga kui ilma. Kiivriga munad on kaitstumad kahjustuste eest kui kiivrita munad ning sama on ka meie peaga.
Kiivri kandmine päästab maailmas igapäevaselt elusid kuna peakahjustus on peamiseks surma ning halvatuse põhjuseks liikluses. Kiivri kandmine on lihtne kuid võimas viis enda kaitsmiseks sõites nii ratta kui ka mootorrattaga.

Kiiver vähendab peavigastuste ohtu

Internetist on võimalik leida paljusid erinevaid pilte ning videosid, mis näitavad just kui tähtis on kiivri kandmine. Üks korralik kiiver kaitseb meid avarii korral nii kriimustuste kui ka kõige hullema eest.
Kiivreid ei kanta vaid mootorrattaga või rattaga sõites. Ka mitmed spordialad ning töökohad nõuavad kiivri kandmist nagu näiteks ratsutamine, rulluisutamine, uisutamine, mägisuusatamine või ehitusel töötamine. Lisaks on soovitav kiivreid kanda ka näiteks tõukerattaga või tasakaaluliikuriga sõites.
Vastavalt sõidukile ning erialale tuleb valida õige kiiver, näiteks sõites rattaga soovitatakse valida kerge kiiver. Sõites aga mootorsõidukitega tuleb vaadata juba visiiriga tugevaid kiivreid, mis ei kaitse vaid meie pead vaid ka meie kaela ning nägu. Töötades aga ehitusel tuleb kanda spetsiaalset kaitsekiivrit.
Nagu näha siis kiivri kandmine on üldiselt populaarne ning kohustuslik tegevus, mis kaitseb meie pead kahjustuste eest. Pea ning ajukahjustused on väga tõsised ning pikaajalised, mistõttu tuleb enda pea eest lisahoolt kanda. Ajukahjustused, mis on mittesurmavad on väga tõsised, pikaajalised või igavesed. Näiteks on sagedaseks ajutrauma tagajärjeks osaline või täielik puue, mis nõuab pikaajalist hooldust või teraapiat. Aju on meie keha üks keerulisemaid organeid, mistõttu tuleb seda kaitsta võimalikult palju ning kiivri kandmine suurtel kiirustel on selleks ainuke võimalus.

Kuidas kiiver töötab?


Kiivrid on disainitud selleks, et nad vähendaksid õnnetustel pea ning ajukahjustuste riski kuid kuidas nad seda teevad?
• Kiivri sees on pehme materjal, mis niiöelda neelab osa löögist mille tõttu peatub pea aeglasemalt ning aju liigub väiksema jõuga kolju vastu.
• Kiiver hajutab löögilt saadud energia mööda kiivrit laiali ning tänu sellele ei keskendu löök vaid ühele pea piirkonnale vaid löök on hajutatum ning seega ka nõrgem.
• Kiiver on mehhaaniline tõke pea ning eseme vahel ehk pea ei puutu otseselt objektiga (puu, auto, maapind) kokku.

Kokkuvõttes on kiivri kandmine väga lihtne kuid tähtis tegevus, mis päästab igapäevaselt elusid üle kogu maakera. Kiiver kaitseb meie keha ühte kõige keerulisemat organit ning hoiab meid nii ajukahjustuste, peapõrutuste kui ka kergemate vigastuste eest. Olles liikluses ratta või mootorrattaga tuleks alati kanda korraliku kiivrit ükskõik kui hästi osatakse sõita kuna avarii võib juhtuda ka kõige kogenenud juhil, lisaks on üldiselt avariidel kaks osapoolt ehk minnes sõitma tuleb alati ennast kaitsta ning kiiver pähe panna.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!